38-500 Sanok ul. Wincentego Witosa 60 tel. 134658998, fax. 134658910, e-mail: kpsanok@podkarpacie.straz.pl
dzisiaj jest niedziela, 26 stycznia 2020 r.

 

 

            Dnia 11 sierpnia 2019 r. w miejscowości Nowosielce odbyły się X  Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze  Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  Powiatu Sanockiego.

W zawodach wzięło udział 7 zespołów żeńskich (grupa „C”) i 12 drużyn męskich (grupa „A”). Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującym regulaminem
w dwóch konkurencjach obejmujących sztafetę pożarniczą oraz ćwiczenie bojowe. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku, której przewodniczył st. kpt. Michał Starego. W grupie męskiej pierwsze miejsce zajęli gospodarze zawodów OSP Nowosielce, tuż za nimi druhowie z OSP Zarszyn i OSP Tarnawa Górna. W grupie żeńskiej zawody wygrała drużyna  OSP Długie, drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Nowosielce, a trzecie OSP Pielnia. Wszystkie jednostki biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy oraz okolicznościowe statuetki za udział w zawodach. Drużyny za zajęcie miejsc od 1 do 3 otrzymały dodatkowo medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Oprócz wspomnianych wyżej konkurencji po raz pierwszy osobno oceniana była musztra przed przystąpieniem do ćwiczenia bojowego. Za najlepiej wykonaną i najwyżej ocenioną musztrę spośród drużyn żeńskich 1 miejsce otrzymała ex aequo drużyna OSP Besko i OSP Długie, a wśród drużyn męskich zwyciężyła jednostka OSP Rzepedź. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sanoku, Komenda Powiatowa  Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku oraz jednostka OSP w Nowosielcach.

Gospodarze zawodów przygotowali dodatkowe atrakcje związane z przeprowadzeniem zawodów „Strażacki Strongman”, które wygrała drużyna OSP Posada Jaćmierska.

 

 

 

Pożary17
Miejscowe zagrożenia26
Alarmy fałszywe3
Razem46

Jeśli chcesz otrzymywać stałe informacje z naszej witryny, wpisz swój adres e-mail powyżej.
W celu wypisania się z mailingu róniesz wpisz adres e-mail oraz kliknij "Anuluj".

38-500 Sanok ul. Wincentego Witosa 60 tel. 134658998, e-mail: kpsanok@podkarpacie.straz.pl