38-500 Sanok ul. Wincentego Witosa 60 tel. 134658998, fax. 134658910, e-mail: kpsanok@podkarpacie.straz.pl
dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019 r.

 

 

W okresie od 28 stycznia 29 marca 2019r. Komenda Powiatowa Państwowej
Straży Pożarnej w Sanoku była organizatorem szkolenia podstawowego strażaków
ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. W okresie od 28 stycznia 29 marca 2019r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku była organizatorem szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. Szkolenie odbywało się według obowiązujących
od zeszłego roku nowych zasad organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Zajęcia realizowano z podziałem na część teoretyczną i zajęcia praktyczne prowadzone pod nadzorem instruktorów
z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Sanoku. Tematyka dotycząca zasad zachowania się podczas działań na drogach została zrealizowana przez pracowników wydziału prewencji i ruchu drogowego KP Policji w Sanoku. Uczestniczący w zajęciach kursanci odbyli również test w komorze dymowej znajdującej się w KM PSP w Krośnie. Egzamin przeprowadzony pod nadzorem powołanej przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej komisji zaliczyło pozytywnie 31 strażaków.Uzyskane przez owych strażaków OSP uprawnienia pozwolą im na czynny udział w działaniach ratowniczo gaśniczych realizowanych przez ich macierzyste jednostki.

W okresie od 28 stycznia 29 marca 2019r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku była organizatorem szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. Szkolenie odbywało się według  zasad organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Zajęcia realizowano z podziałem na część teoretyczną i zajęcia praktyczne prowadzone pod nadzorem instruktorówz Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Sanoku. Tematyka dotycząca zasad zachowania się podczas działań na drogach została zrealizowana przez pracowników wydziału prewencji i ruchu drogowego KP Policji w Sanoku.

Uczestniczący w zajęciach kursanci odbyli również test w komorze dymowej znajdującej się w KM PSP w Krośnie.

Egzamin przeprowadzony pod nadzorem powołanej przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej komisji zaliczyło pozytywnie 31 strażaków.Uzyskane przez nowych strażaków OSP uprawnienia pozwolą im na czynny udział w działaniach ratowniczo gaśniczych realizowanych przez ich macierzyste jednostki.

 

 

 

Pożary261
Miejscowe zagrożenia405
Alarmy fałszywe23
Razem689

Jeśli chcesz otrzymywać stałe informacje z naszej witryny, wpisz swój adres e-mail powyżej.
W celu wypisania się z mailingu róniesz wpisz adres e-mail oraz kliknij "Anuluj".

38-500 Sanok ul. Wincentego Witosa 60 tel. 134658998, e-mail: kpsanok@podkarpacie.straz.pl