38-500 Sanok ul. Wincentego Witosa 60 tel. 134658998, fax. 134658910, e-mail: kpsanok@podkarpacie.straz.pl
dzisiaj jest piątek, 26 kwietnia 2019 r.

Aktualności

Ćwiczenia Sanok 2012

Przez znaczną część terenu powiatu sanockiego zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami IMGW przechodzą gwałtowne nawałnice połączone z dużymi wyładowaniami atmosferycznymi oraz trąbami powietrznymi. Wiatr osiągał miejscami prędkości ponad 100 km/h. niszcząc zabudowania i drzewostan. Wyładowania atmosferyczne powodują wystąpienie w wielu miejscach pożarów budynków oraz pożarów na terenach leśnych. Jednym z pierwszych ofiar kataklizmu są uczestnicy ruchu drogowego.
Czytaj więcej ...

XIII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków Płetwonurków

Czytaj więcej ...

BIESZCZADY 2012 - Międzynarodowe Ćwiczenia Ratownicze

W Gminie Zagórz Powiat Sanok woj. podkarpackie 8 maja 2012 odbyły się Międzynarodowe Ćwiczenia Ratownicze w ramach projektu Polsko-Ukraińska akademia bezpieczeństwa i współpracy BIESZCZADY 2012, pod honorowym patronatem: Wojewody Podkarpackiej - Małgorzaty Chomycz - Śmigielskiej i Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka.
Czytaj więcej ...

Srebro dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku

W dniu 20 kwietnia br. w hali sportowej MOSiR w Przeworsku rozegrany zostały turniej finałowy XIV Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w halowej piłce nożnej. W turnieju wzięło udział 6 najlepszych drużyn Województwa Podkarpackiego wyłonionych w drodze eliminacji, m.in. reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Sanoku.
Czytaj więcej ...

Kolejny sportowy sukces sanockich strażaków

W dniu 29 marca br. rozegrane zostały eliminacje grupy "A" do XIV Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Halowej Piłce Nożnej. Turniej rozegrany został w hali sportowej przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum Nr 2 w Zagórzu. Gospodarzem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Sanoku. W turnieju o jedno miejsce premiowane awansem do fazy finałowej mistrzostw rywalizowało 5 drużyn: Komenda Miejska z Rzeszowa oraz Komendy Powiatowe ze Stalowej Woli, Lubaczowa, Strzyżowa oraz Sanoka.
Czytaj więcej ...

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

28 marca br. na terenie Parku Etnograficznego w sali konferencyjnej miasteczka galicyjskiego odbyły się Eliminacje Powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sanoku oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Eliminacje udało się przeprowadzić dzięki wsparciu finansowemu Starosty Sanockiego Pana Sebastiana Niżnika, który ufundował nagrody rzeczowe.
Czytaj więcej ...

Nie wypalaj traw!!!

Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Spowodowane jest to, niestety, wypalaniem traw i pozostałości roślinnych - materiał ze strony www.straz.gov.pl
Czytaj więcej ...

Powiatowy Turniej w Piłce Halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Corocznie Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sanoku wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku jest w trakcie ferii zimowych organizatorem rozgrywek sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej skupionej w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych.
Czytaj więcej ...

UWAGA! Silne mrozy

materiał ze strony: www.straz.gov.pl
Czytaj więcej ...

Podsumowanie roku 2011

W 2011 roku odnotowaliśmy łącznie 1004 zdarzenia.
Czytaj więcej ...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Pożary229
Miejscowe zagrożenia200
Alarmy fałszywe13
Razem442

Jeśli chcesz otrzymywać stałe informacje z naszej witryny, wpisz swój adres e-mail powyżej.
W celu wypisania się z mailingu róniesz wpisz adres e-mail oraz kliknij "Anuluj".

38-500 Sanok ul. Wincentego Witosa 60 tel. 134658998, e-mail: kpsanok@podkarpacie.straz.pl